0

Samsung Galaxy S4 ‘ün belleğine ve SD karta doğrudan erişim

Bir süre önce Samsung Galaxy S4 satın aldım.Önceki Android cihazımla kıyasladığımda da S4 ‘ de can sıkıcı bir fark gördüm;i bilgisayarımın USB portuna telefonumu bağlayarak doğrudan telefonun dahili belleğine ve SD kartına erişim sağlayamadım ( OS X 10.6 ile MacBook Pro kullanıyorum). Öyle görünüyor ki Galaxy üzerinde depolama ve SD kartına erişebilmem için Samsung tarafından geliştirilen Kies Mac uygulamasına ihtiyacım var ki extra zahmet demek. USB flash sürücüden erişiyormuş gibi doğrudan Galaxy S4 hafıza ve SD karta erişimin her hangi bir yolu olup olmadığını bilebilir miyim ? Önceki Android cihazımla yapabiliyordum bunu. Teşekkürler!
15.02.2014 tarihinde Han sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 3 cevap verilmiştir

0
<p> Bulabildiğim en yakın çözüm; Mac OS X ‘ta bilgisayara Android Dosya Transferi yüklemeyi buldum. (<a rel="nofollow" href="http://www.android.com/filetransfer/).%20%20Bununla">http://www.android.com/filetransfer/)</a>.&nbsp;</p> <p> Bununla birlikte doğrudan harici belleğe ve SD karta Android &nbsp;Transfer Dosyası penceresinde erişerek kopyalama, silme gibi temel dosya yönetimi işlemlerini yapabiliyorum. Bu uygulama aynı zamanda bazı klavye kısa yollarını ve Finder’a sürükle bırak ve Finder ‘dan sürükle geri al gibi özellikleri de destekliyor.</p>
15.02.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı
Ben dosya transferi yaklaşımını kullanmıştım. Dosya transferinin çalışması için USB hata ayıklama(usb debugging) etkin hale getirmem gerekmişti. Bu yöntem aslında oldukça iyi çalışıyor ama resim dosyalarını filan cihazdan kopyalamadan göremiyorsunuz. Bu yaklaşım depolamak için güzel ama gerçek bir USB tipi depolama anlamına gelmiyor çünkü tam o şekilde kullanamıyorsunuz. - 15.02.2014 tarihinde Kullanıcı3701 yorumladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

0
Bir süredir ben de bunu anlamaya çalışıyordum ve sorunuza dek geldim. Hata ayıklama seçeneğini kapatarak denedim ve işe yaramadı ama telefonumu bilgisayara geri taktığımda kamera gibi tanıdığını fark ettim. Böylece ekranın üst durum çubuğunu aşağı çektim (adını hatırlayamadığım için özür dilerim) ve bağlantıyı sağladığımı ve diğer USB seçenekleri için basma komutunu verdiğini gördüm. Ona bastım ve modu değiştirmeyi başardım. Böylece şimdi depolama modundayım(mass storage). Umarım cevap yardımcı olur, böyle kolay bir düzeltmeyi son 2 haftadır gözden kaçırdığım için kendimi aptal gibi hissediyorum.
15.02.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

0
Bu Kies’ dan oldukça kolay. Ben Kies aracılığıyla yapmanızı öneririm. S4 ‘ü bağlayın, İlk pencerede, üzerinde dizin resmi olan yuvarlak şekle tıklayın. Sonra ona aktarmak istediğiniz herhangi bir dosyayı sürükleyin.
15.02.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç