0

Nexus 4, şebeke sinyali gittikten sonra yeniden başlatana kadar "Şebeke yok" uyarısı veriyor

Android 4.2.1 işletim sistemi yüklü AT&T Nexus 4 kullanıyorum. İş yerimde telefon az çekiyor ama sinyal göstergesindeki çubuklar azalacağı yerde (sıfır ya da iki çubuk), boş bir üçgen şeklinde "şebeke yok" şeklinde görünüyor. Telefonun daha iyi çektiği bir yere gittiğimde (dışarıda bir yere veya eve), sinyal göstergesi telefonu yeniden başlatmadıkça eski haline gelmiyor. Bunun her zaman olduğunu sanmıyorum, elbette fark etmemiş de olabilirim. Hatta bir keresinde de, daha önce SIM kartım aktifleştirilmeden önceki gibi, sadece acil aramalar yapılabileceği yazısı çıktı. İşim garip tarafı, telefonu işteyken yeniden başlatırsam sinyal göstergesi de geri geliyor, yani sorun telefonu yeniden başlatana kadar sürüyor. Uçak modunu açmak işe yaramıyor. Buna ne sebep olur? Görünen o ki, bir anlık da olsa telefonun çekmemesi telefonu kapatıp yeniden başlatana kadar telefonun yeniden şebeke bulmasına engel oluyor veya telefon şebeke aramayı bırakmasına sebep oluyor. Daha önce sinyalin olduğunu bildiğim yerde telefonun tekrar sinyal almasını nasıl sağlarım veya bu sorunun olmasını nasıl önleyebilirim?
05.09.2014 tarihinde Dilhan sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 2 cevap verilmiştir

0
Kendimce şöyle bir yöntem geliştirdim. Telefonu uçak moduna alıp sonra tekrar eski haline getiriyorum, düzeliyor. Ama bunu yaptığım yerde telefonun çekiyor olması gerekli. Kapatıp açmaktan daha iyi, daha pratik. Bir çözüm yolu bulunana kadar devam.
26.09.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

0
Bu sorunun yeteri kadar ilgi görmediği ve cevaplanmadığı tespit edilmiştir. Cevaplanmasını istiyorsanız yorum girebilir veya soruya artı oy verebilirsiniz. Çözüm Sepeti
12.09.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç