0

KitKat ile harici SDkart kullanmak

Android 4.4 yüklü Samsung Galaxy S4 Google Play Edition ve root'lu olmayan cihazımın (profesyonal geliştiricilik amacıyla kullandığım cihazı root'lamamayı tercih ederim) harici SDkartına bazı ekitaplarımı depoluyorum ve (dahili cihaz hafızası dolu olduğundan) karta biraz müzik de atmaya karar verdim. SDkartın root dizinine yazma işlemini gerçekleştirebiliceğim bir uyguluma (veya adb) bilmiyorum. Hiçbir uygulamam yapamıyor ama Ubuntu yüklü bilgisayarım istisna olduğunu farkettim. /storage/extSdCard/Android/data/ içinde dizin oluşturabiliyor ve dizinlerin ismini değiştirebiliyor. Bunu yapmak için telefonumu root'lamamı gerektirmeyecek bir yöntem var mı?
15.08.2014 tarihinde Bensu sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 1 cevap verilmiştir

0
Google'ın KitKat API'yı çok kötü, görünüşe göre Google SD kartların önemli bir güvenlik açığına sebep olduğunu düşünüyor. Değişik API aramaları kullanmak için uygulamaların değişmesi gerekecek, bu yüzden de hiçbir şeyin uzun bir süreliğine harici SD kartı kullanmasını beklemeyin (KitKat kullanan az sayıda kişi ve hem KitKat hem harici SD kart kullanan daha az sayıda kişi). Çoğu kişi bu durumu başka şekillerde çözmenin yollarını soruyor ama hiçbir şey iyi değil. Google'ın kendi Galeri'si bile SD kartı okumaktan yoksun.
24.09.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı
Belki daha önceki sürümlerde zorunlu olmayan WRITE_EXTERNAL_STORAGE izninden kaynaklanıyor olabilir. Şimdi zorunlu hale getirmeleri utanç verici olurdu ancak kendi uygulamalarıyla ilgili konularda bunu unuttular. Ayrıca, bu durumda işe yarayacağından da emin değilim. - 24.09.2014 tarihinde cilman cilman (9390) yorumladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç