0

Oyun kaydı yeni telefona nasıl aktarılır?

Yeni bir Android telefon almayı düşünüyorum ve oyunlardaki ilerlemeyi bu yeni cihaza aktarmak istiyorum, böylece aynı bölümleri tekrar oynamak zorunda kalmam. Şu an HTC Desire kullanıyorum ve HTC Evo 3D almayı düşünüyorum. Muhtemelen kolay bir çözümü yok. Herhalde başka biri benzer bir şey yapmıştır ve bazı önerileri olabilir (ör. oyunların ilerleme kaydı dosyalarının nerede tutulduğu vs.)
06.08.2014 tarihinde İlkay Ramazan sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 2 cevap verilmiştir

0
Bakman gereken iki yer var; harici disk (SD kartta oyunun olduğu klasör) ve dahili hafıza (/data/data klasörü). İkincisi için telefonu root’laman gerekebilir. En iyi durumda oyun tüm kayıt bilgilerini internette bir yere kaydetmiştir ve sadece tekrardan login olman yeter. Genelde online oyunlar için durum bu şekildedir. Bazı oyunlar ise, örneğin facebook, gmail vs. şifrenizi vermediyseniz, oyun içerisinde kayıtlı bilgileri export/import etmek için bir menü sağlayabilirler. Eğer varsa bunu kullanmak daha doğrudur. En genel durumda sd kart veya dahili hafızadaki oyunla ilgili klasörü kopyalayıp yeni telefona yapıştırdığımızda büyük ihtimalle oyun kaldığı yerden devam edecektir. Klasördeki her şeyi kopyalamak oyunun çalışmamasına sebep olabilir, sadece save dosyalarını alıp koymak gerekir.
12.08.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı
Ben subway surfers oyununu tabletimden oynuyordum.facebook hesabim tanimliydi.Yeni telefonda da facebookla giris yaptim oyuna ama verilerim gelmedi. ne yapabilirim yardimci olurmusunuz? - 15.11.2014 tarihinde kckkz yorumladı
Cozuldu.tesekkurler. - 15.11.2014 tarihinde kckkz yorumladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

0
Bende de durum tam tersi. Telefondaki Subway oyununu tablette oynamak için yükledim fakat sadece en yüksek skorum geldi. Diğer ilerlemelerim gelmedi maalesef. Ne yapabilirim. Dediğiniz klasörler boş görünüyor telefonda. Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
22.12.2015 tarihinde

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç