0

Android’lerde SIM ve USIM Kart arasındaki fark

Teknik terimlere bakıyordum ve SIM’le USIM arasındaki farkı anlayamadım. Doğrudan Android’le ilgili bir soru olmasa da çoğu akıllı telefon ya birini ya da diğerini kullandığı için cevaplanmasının işe yarayacağını düşünüyorum.
23.07.2014 tarihinde rms sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş
Hello! http://www.irov2online.com/ , http://compmedonline.com/ , - 07.02.2017 tarihinde side yorumladı

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 2 cevap verilmiştir

0
SIM eski bir arkadaşımızdır, USIM ise (aslında kartın adı UICC), UMTS (3G) nesli için tasarlanmıştır. SIM kart da 3G’yle bağlantı kurabilse de USIM’in çeşitli avantajları vardır: · 3G Görüntülü Konuşma (SIM tarafından desteklenmez) · Yüksek Güvenlik: USIM’in algoritması yetkili olmayan kişilerin telefonunuza ulaşmaması üzerine kurulmuştur. Ayrıca, konuşmaları ve internet trafiğini şifreler. Rehberinizdeki kişileri de güvenli bir şekilde depolar. · Daha büyük ve gelişmiş rehber: USIM rehbere binlerce kişi kaydetmenizi sağlar (SIM’in limiti 255’tir). Ayrıca kişilere e-posta ve farklı bir telefon numarası da kaydedebilirsin. · USIM küçük uygulamaları bilgisayar gibi açabilir (SIM’in altyapısı daha basittir, kendi başına işlem yapamaz)
23.07.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı
Usim kartın kapasitesini nasıl çogaltabiliriz - 05.05.2016 tarihinde Ali doğru yorumladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

0
USIM iki anlama gelebilir: 1. Universal Subscriber Identity Module: SIM kartın içinde çalışan yazılım (teknik olarak, UICC denir (Universal Integrated Circuit Card), UMTS diliyle) 2. uSIM, microSIM anlamına gelebilir (μ işareti yerine u kullanılmıştır), SIM kart formatındadır (teknik olarak 3FF olarak bilinir),miniSIM’den daha küçüktür (2FF), çoğu cihazda kullanılır.
23.07.2014 tarihinde
cilman cilman (9390) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç