0

Uygulamayı Doğrudan Hafıza Kartına (SD Karta) Yükleyebilir Miyim?

Hafızada çok yer kaplayacak bir uygulama (EA Games’in ücretsiz Scrabble oyunu) yüklemek istiyorum ama telefonumun hafızasında yeterince yer olmadığı için yükleyemiyorum. Hafıza kartımda da çok yer var ama uygulamayı doğrudan karta yüklemek için bir seçenek göremiyorum. Böyle bir şey yapmak mümkün mü?
16.06.2014 tarihinde tontish sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 2 cevap verilmiştir

0
Bunu yapabilmenin tek yolu; uygulamayı önce telefona yüklemek. Sonra: · Ayarlar’a (Settings) tıklayın. · Uygulamalar’a (Applications) tıklayın. · Uygulamaları Yönet’e (Manage Applications) tıklayın. · Ekranı aşağı doğru kaydırarak aradığınız oyunu bulun, tıklayın. · SD Karta taşı (Move to SD Card) yazısına tıklayın. Sonuç olarak bunu yapabilmek için telefonunuzun hafızasını geçici olarak boşaltmanız gerekiyor.
16.06.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı
Bu rootlanmış telefonlarda da geçerli midir? - 16.06.2014 tarihinde cilman cilman (9390) yorumladı
Evet, ayrıca tabletlerde de geçerlidir. Aynı şeyi bir de (işe yaradığından emin değilim, denemedim) şöyle yapabilirsin: .apk dosyasını SD karta kopyalayabilirsin (böylece, Play Store uygulamayı yüklemeye gerek duymaz, /data/local klasörü altında bir kopyasını tutar) ve buradan yüklersin. Uygulamayı yükleyeceğin yeri de hafıza kartı olarak seçmiş olursun. Rootlanmış bir cihazda, /data/local klasörünü (symlink’le değiştirerek) SD karta taşımayı deneyebilirsin. - 16.06.2014 tarihinde Sarge Sarge (183570) yorumladı
Bir de şöyle bir opsiyon var; http://www.cozumsepeti.com/2471/programlari-direk-sd-karta-yukleyebilir-miyiz - 13.07.2014 tarihinde Sarge Sarge (183570) yorumladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

0
Bütün uygulamalar için böyle bir seçenek yoktur. Yine, cihazının hafızasını kullanmak zorundasın. Bildiğim kadarıyla, rootlanmış telefonlar da böyle bir özellik sunmuyor. Daha yeni telefonlarda, kullanıcıya böyle bir seçenek sunan uygulamalar var. Uygulama geliştiriciler, uygulamanın SD karta yüklenmesini önerebilirler ama bu öneriye uyup uymamak telefona bağlıdır. Kısaca, bazı telefonlar uygulamaları doğrudan SD karta yükleme imkânı tanırken diğerleri telefon hafızasına yükler. Son kısım doğrudan sorunun cevabı olmasa da, bilmek isteyebileceğini düşündüm.
16.06.2014 tarihinde
sibelya sibelya (8880) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç