0

Yeni Gm Discovery telefon aldım. Şarj problemi yaşamamak için neye dikkat etmeliyim?

Bir arkadaşımın telefonun üstündeki şarj soketi girişi bozuldu. Benim şimdilik sağlam. İnternetten baktım çok şikayet var. Ama bazısı da hiç sorun yaşamadan devam ediyor. Şimdi almış bulunduk. Sorun yaşamadan devam etmek için dikkat edebileceğim birşeyler var mı yoksa bu kaçınılmaz bir durum mu?
12.06.2014 tarihinde Ümit Abay sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 2 cevap verilmiştir

1
General Mobile Discovery ile birlikte gelen şarj kablosunun biraz kalitesiz olduğu söyleniyor. Bazı arkadaşlarım telefonun mikro USB girişi bozulduğu için servisin yolunu tutmak zorunda kaldı ben kabloyu değiştirerek ucuz kurtuldum. Telefonu inceledim ve Samsung telefonlarla kıyasladım. Discovery 'deki mikro USB girişinin taban kısmı Samsung'lara göre daha dar. Bu sebepten kablo bu araya girerken zorlanıyor. Bende kablonun pinleri içeriye kaçtı, telefon bozulmadı. Kindle 'ın USB şarj kablosuyla idare ediyorum şu an. Sorun yaşamadan devam etmek istiyorsanız telefon şarjdayken elinize almamaya çalışın. Telefon şarj oluyor ama data transferi için bilgisayara taktığınızda algılamıyorsa telefondan önce kabloyu kontrol edin. Başkasına ait şarj kabloları kullanırken rahat takılabiliyor mu, telefona sıfır yanaşıyormu kontrol edin, zorlamayın.
16.06.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

1
Şarj kablosu discovery telefondaki girişe tam oturmuyor. Telefonun tasarımımı böyle yoksa sadece telefonla gelen kablodan mı kaynaklanıyor bilemiyorum. Kablo oturmadı zannedilip zorlanırsa telefondaki giriş bozulabiliyor. O yüzden zorlamamak gerekiyor. Discovery Elite ta bu sorunu çözdüklerini söylüyorlar.
16.06.2014 tarihinde

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç