0

GM discovery telefonum sadece kutusundan çıkan kablo ile şarj oluyor

Klasik discovery şarj soketinin bozulması problemini yaşamadan ve tamire göndermeden önce her micro usb kablo iyi/kötü şarj ediyordu. Ama tamirden döndükten sonra herhangi bir micro usb kabloyu geçtim artık başka bir discovery kablosu ile dahi zor şarj oluyor. Kendi orjinal kablosu 3-5 saatte şarj ediyor, başka bir discovery kablosu 2-3 kat daha uzun süre alıyor. Sürekli kabloyu taşımak zorunda kalıyorum yanımda. Sebebi ne olabilir? Çözümü ne olabilir?
12.06.2014 tarihinde android-ruhu android-ruhu (8750) sordu
Yorum Ekle Takip Et
Beğen, Paylaş
aynı sorun bende de oldu servise gidipgeldikten sonra sadece kendi kablosu ile şarj oluyor. - 22.02.2015 tarihinde çowwaki yorumladı

Bu soru için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soruya toplam 1 cevap verilmiştir

1
Telefonun şarj süresi, telefona sağladığınız gerilim ve akımla orantılıdır. Yani ne kadar güç o kadar hız. USB şarj aletlerinin çıkış gerilimi standart olarak 5 volttur. Bir bilgisayarın USB 2.0 portundan çekebileceğiniz akım 1 amperin altındadır ama duvar şarj aletlerinde 5 ampere kadar çıkabilirsiniz. Bu sebepeten fişe takılıyken telefonlar daha hızlı şarj olur. Tabi çok hızlı şarj edilen piller daha çabuk yaşlanırlar. Gelelim sizin durumunuza. Sizin için muhtemel çözümler 1- Telefon tam olarak tamir olmamış, mikro USB soketindeki temassızlık devam ediyor. Örneğin data pinleri temas ediyor ama 5v pini tam temas etmiyor, telefon şarj gösteriyor ama aslında şarj olmuyor. - düşük bir ihtimal ama böyleyse servise yol görünüyor. 2-Denediğiniz tüm şarj aletleri bozuk. Siz kabloyu değiştiriyorsunuz ama fişe taktığınız dönüştürücüyü değiştirdiniz mi? 220 volt şebeke elektriğini 5v USB gerilimine dönüştüren aletlerin çoğu piyasa çin malı aletlerdir. Sıkca bozulurlar. Farklı bir USB şarj aleti deneyin. 3-Telefonu fişden değil de laptopdan şarj etmeyi deniyorsanız, bazı laptoplar uyku modunda USB'ye giden akımı, pili korumak amacıyla kesebilirler buna da dikkat edin.
16.06.2014 tarihinde
Sarge Sarge (183570) cevapladı

Bu cevap için yorumunuz

captcha

Vazgeç

Bu soru için cevabınız

Vazgeç